خبرفقط خبرکمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام

نشست تخصصی بررسی وضعیت خوشه های صنعتی در کمیسیون امور زیربنایی و تولیدی به ریاست آیت‌الله مصباحی مقدم برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، این نشست تخصصی به ریاست آیت‌الله دکتر غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی و رؤسا و دبیران کمیته های تخصصی و معاون وزیر و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور به همراه هیات همراه، برگزار شد.

در این نشست، ابتدا رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تبریک عید سعیدفطر بر ضرورت توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط کشور به عنوان الگویی مناسب برنامه توسعه کشور به ویژه در برنامه هفتم، تأکید کرد.

در ادامه گزارش خوشه های صنعتی در حوزه صنایع کوچک و متوسط کشور از سوی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ارائه شد و سپس هر یک از اعضای نشست، نظرات و پیشنهادهای خود را در زمینه گزارش یادشده، بیان کردند. همچنین گزارشی از وضعیت بازار سرمایه از سوی نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد.

در پایان این نشست، رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع، طی جمع بندی خود از مباحث ارائه شده، با تاکید بر پیوند خوشه های صنعتی با شهرک های صنعتی گفت: رونق خوشه های صنعتی در حوزه صنایع کوچک و متوسط کشور می تواند به عنوان مدلی برای الگوی توسعه در برنامه های توسعه باشد.

آیت‌الله دکتر غلامرضا مصباحی مقدم همچنین پیشنهاد کرد که شهرک صنعتی ویژه خوشه های صنعتی ایجاد شوند.
وی در بخش دیگری از جمع بندی خود با اشاره به دستور بعدی نشست در خصوص گزارش وضعیت بازار سرمایه و اوراق بهادار، از صندوق های تثبیت سهام به عنوان اهرمی جهت حمایت از بازار سرمایه کشور یاد کرد و گفت تبدیل منابع بورس  به سرمایه برای بنگاه های کشور یک ضرورت است.

رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع در پایان بر افزایش عرضه های اولیه در کشور و افزایش سرمایه تازه و ورود پول تازه و تعدیل آن ها تأکید کرد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا