فقط خبر

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دبیر شورای نگهبان نامه نوشتند

به گزارش گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان، جمعی از نمایندگان مجلس از جمله نادر قاضی پور٬ مسعود پزشکیان٬ الیاس نادران٬ غلامرضا مصباحی مقدم٬ علیرضا محجوب٬ احمد سالک و حمیدرضا فولادگر در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان درخواست کردند که فارغ از تمایلات سیاسی نظارت‌کنندگان خدوم و محترم ترتیبی اتخاذ گردد تا الک‌ریز به جای پالایش سلایق سیاسی برای “سرند” عمل اقتصادی نامزدها به ویژه صاحبان پایگاه و جایگاه اجتماعی به کار گرفته شود تا انشالله مجلسی در شأن و تراز نظام مستضعف‌گرای جمهوری اسلامی داشته باشیم.

متن این نامه به شرح ذیل است:

حضور محترم جناب آیت‌الله جنتی (زید عزه)

دبیر محترم شورای نگهبان

قدردانی و تشکر از زحمات شبانه‌روزی اعضای محترم شورای نگهبان به ویژه آیت‌الله جنتی

احتراماً ضمن آرزوی توفیق روزافزون جنابعالی و کلیه دست‌اندرکاران آن نهاد در خدمت به نظام مقدس و خداقوت بابت تلاش طاقت‌فرسا جهت برگزاری انتخاباتی باشکوه در ۷ اسفند سال جاری، به استحضار می‌رساند جنابعالی از زمره مسئولانی هستید که آفات رخنه فساد در بدنه تصمیم‌گیران نظام را با تمام وجود درک نموده‌اید و بارها نسبت به نفوذ آزمندان و فاسدین در مناصب حکومتی هشدار داده‌اید.

متأسفانه سال‌هاست که به دلیل عافیت‌طلبی عده‌ای و عدم انجام صحیح تکلیف از سوی عده‌ای دیگر شاهد شیوع همه جانبه فساد در کشور هستیم. بی‌انضباطی مالی و فاصله گرفتن از معنویت با عنصر طمع ممزوج شده و با کمال تأسف فساد عریان‌تر از گذشته به صورت سیستمی بروز نموده است و امروز به جای اینکه فرمایش حضرت امام (ره) را نصب‌العین قرار دهیم و نسل به نسل و سینه به سینه شرافت و اعتبار پیشتازان نهضت مقدس و جنگ فقر و غنا را محفوظ بداریم، در زرق و برق دنیا گرفتار آمده‌ایم و با دامن زدن آگاهانه به نزاع چپ و راست، اصلاح‌طلب و اصولگرا فضای سیاسی و اجتماعی کشور را به بیراهه سوق داده‌ایم.

اینکه در آستانه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آن نهاد محترم، لازم دانستیم به عنوان وکلای ملت در راستای انجام تکلیف شرعی خویش تأکید نماییم که هیچ معروفی را اولی‌تر از غربالگری قوه مقننه از فساد و واکسینه نمودن آن در برابر این بیماری مهلک نمی‌دانیم.

توجه به نگاه ژرف حضرت امام‌خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) آنجا که فرمودند: “این مجلس است که اساس یک کشور را به صلاح یا فساد می‌برد”، خواسته اصلی ماست و در این راستا استدعا داریم که فارغ از تمایلات سیاسی نظارت‌کنندگان خدوم و محترم، ترتیبی اتخاذ گردد تا الک‌ریز به جای پالایش سلایق سیاسی برای سرند عمل اقتصادی نامزدها به ویژه صاحبان پایگاه و جایگاه اجتماعی به کار گرفته شود تا انشاءلله مجلسی در شأن و تراز نظام مستضعف‌گرای جمهوری اسلامی داشته باشیم.

توجه جنابعالی را به دریافت‌کنندگان کارت‌های بهادار از معاون اول محبوس دولت قبل و قاضی معزول و غاصب مدیرعاملی سازمان تأمین اجتماعی جلب می‌نماییم که نمونه‌ای از خروار است.

از خداوند متعال مسئلت می‌نماییم که در ارتباط با مردم و رسیدگی به مشکلات آنان و حمایت از محرومان و مستضعفان ثابت قدم باشیم.

اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی لِمَا تُحِبُّ وَتَرْضَى

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا