خبرفقط خبر

آیت‌الله مصباحی مقدم: ارزشمندترین انتخابی که پیشرفت و امنیت را برای کشور به ارمغان آورد

آیت‌الله غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به‌عنوان رهبر و سکان‌دار انقلاب انتخابی بسیار ارزشمند دانست و گفت: ۳۲ سال پیش بعد از رحلت جان‌سوز بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی مجلس خبرگان رهبری به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جهان اسلام رأی دادند.

وی افزود: این انتخاب انتخابی شایسته بود که توسط مجلس خبرگان رهبری انجام شد چه‌بسا اعضای خبرگان در آن زمان نمی‌دانستند در این انتخاب چه برکاتی وجود داشته باشد، در طول این ۳۲ سال نه‌تنها مردم ایران بلکه ملت‌های منطقه از برکات رهبری ایشان بهره‌مند شدند.

آیت‌الله مصباحی مقدم با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در طول این سال‌ها بحران‌های متعددی را مدیریت و از سر کشور رفع کردند، اظهار داشت: اگر رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را با دیگر رهبران جهان مقایسه کنیم می‌بینیم که ایشان از نظر علمی، نخبگی، سلامت نفس، صلابت، قدرت روح و پیش‌بینی و مدیریت اتفاقات و حوادث شخصیتی بی‌نظیر هستند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: همچنین اگر رهبری معظم له را با شاهان پیش از انقلاب مقایسه کنیم درمی یابیم که سلسله قارجاری‌ها خان‌هایی بودند که بر گرده ملت ایران سوار بودند و بی‌عرضه‌ترین شاهان عهد تاریخ ایران به حساب می آمدند و سلسله پهلوی و فرزندش محمدرضا نیز دست‌نشانده بیگانه و انسان‌هایی کم‌مایه و ضعیف در برابر بیگانگان و قلدر در مقابل ملت ایران بودند؛ هرگز نمی‌توان رهبر انقلاب را با آنان مقایسه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آنان انسان‌هایی شهوت‌ران بودند که منابع کشور را به هدر داده و ثروت ملی را مورد سوءاستفاده قرار می‌دادند در حالی‌که رهبر انقلاب شخصیتی پاک و دارای نفس سلیم هستند، ایشان انسانی تربیت‌شده و مهذب بوده و توانسته ‌اند هوای نفس را در کنترل بگیرند.

آیت‌الله مصباحی مقدم با بیان اینکه معظم له بعد از رحلت امام خمینی(ره) حاضر نبودند رهبری را بپذیرند و این تکلیف به‌زور به ایشان تحمیل شد، خاطرنشان کرد: چقدر خوب شد که رهبری به ایشان تحمیل شد در غیر این صورت ما امروز شاهد این‌همه پیشرفت، موفقیت، امنیت ملی، قدرت دفاعی، فناوری پیشرفته و ظهور و بروز نخبگی جوانان در کشور نبودیم.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا