جامعه روحانیت مبارزخبرفقط خبر

آیت الله مصباحی مقدم: جامعه روحانیت مبارز در پی وحدت گروههای اصولگرا برای انتخابات ۱۴۰۰ است

تهران-ایرنا- «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در مورد راهبرد این جامعه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، گفت: جامعه روحانیت مبارز به دنبال ایجاد سازوکار وحدت و همگرایی بین همه طیف‌های جریان اصولگرایی است چرا که با تکثر امکان پیروزی وجود ندارد.

 

جامعه روحانیت به دنبال گسترش تشکیلات خود است

«غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با ایرنا در مورد راهبرد انتخاباتی جامعه ورحانیت مبارز گفت: جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات سال آینده فعالیت‌های خود را شروع کرده است. در این مسیر در ابتدا سعی کردیم که تشکیلات خود جامعه را بازسازی کرده و گسترش دهیم. الان تمامی شعب جامعه فعال هستند. بعد از این مرحله تلاش داریم تا برای رسیدن به وحدت در جریان اصولگرایی سازوکار همگرایی را ایجاد کنیم. در این زمینه با طیف‌های مختلف در حال تعامل هستیم و جامعه در تلاش است که در حاشیه قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه همه احزاب اصولگرا، حتی پایداری‌ها و نواصو لگراها هم به این جلسات دعوت شده‌اند، بیان داشت: ما بنا داریم برای انتخاب گزینه نهایی کاندیداتوری ریاست ‌جمهوری از مجموعه کسانی که کف جامعه فعالند، استفاده شود و روند تصمیم‌گیری از همان ‌جا آغاز شده و بالا بیاید تا به نقطه نهایی برسد. به عبارت دیگر این گونه نیست که تصمیمات از بالا به پایین دیکته شود اما فعلا چگونگی این سازوکار مشخص نیست و در حال بحث و بررسی در این زمینه هستیم. جامعه روحانیت هم بیشتر نقش هدایتی برای خود قائل است و نمی‌خواهیم جایی کسی را تنگ کنیم. با همین هدف هم سعی کردیم در جلسه آخر جامعه همه احزاب اصولگرا را دعوت کنیم و اکثر این احزاب هم حضور داشتند.

وی با اشاره به نوع کنشگری جامعه روحانیت در انتخابات دوم اسفندماه سال گذشته گفت: به دلیل شرایط خاصی که بر آن انتخابات حاکم بود جامعه روحانیت مبارز چندان نتوانست فعال ظاهر شود و خلاء جامعه هم دیده شد و حتی ما شاهد بروز برخی اختلافات هم بودیم. البته این نکته را در نظر بگیرد که انتخابات مجلس بسیار متفاوت از انتخابات ریاست جمهوری است و همه احزاب و فعالان سیاسی معمولا در انتخابات ریاست جمهوری فعال تر ظاهر می‌شوند.

به دنبال کاندیدای واحد هستیم

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز هدف اصلی این تشکل اصولگرا را تحقق وحدت انتخاباتی در این جریان سیاسی دانست و گفت: ما معتقد هستیم که اگر با تکثر افراد وارد انتخابات سال آینده شویم امکان پیروزی اندکی خواهیم داشت. بنابراین ما به دنبال آن هستیم که در نهایت جریان اصولگرایی با یک گزینه وارد انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری شده و به رقابت بپردازد. فضای سیاسی اگر خیلی دچار تغییر و تحول نشود به نظرم این ایده در بین اصولگرایان مقبول بوده و به احتمال زیاد پیروزی را نصیب اصولگرایان خواهد کرد.

 

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا