خبرفقط خبر

آیت الله مصباحی مقدم: پاسخ ایران به ترور شهید فخری‌زاده باید هوشمندانه، قاطعانه و غافلگیرانه باشد

آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص اقدام تروریستی عوامل رژیم صهیونیستی که منجر به شهادت دانشمند برجسته کشورمان شد، گفت: رژیم صهیونیستی بر پایه ترور شکل گرفته و ادامه حیات آن هم متکی بر ترور است. از سوی دیگر حامی اصلی این رژیم یعنی آمریکا نیز یک رژیم تروریستی است که از یک رژیم تروریستی دیگر حمایت می‌کند. در نتیجه اینگونه اقدامات تروریستی همواره در دستور کار این رژیم و عوامل آن قرار دارد و آن‌ها همواره درصدد ترور دانشمندان و شخصیت‌های ما هستند، منتها غالباً توسط وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه کشف و خنثی می‌شود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه در این حادثه اشتباهی از سوی نیروهای امنیتی رخ نداده است، اظهار داشت: علیرغم اینکه نیروهای امنیتی ما در بسیاری از موارد با هوشیاری اقدامات این چنینی را شناسایی کرده و برخورد می‌کنند اما گاه مواردی هم اتفاق می‌افتد که شاید از دست آن‌ها خارج شود. در مجموع از دشمن جز دشمنی نمی‌توان انتظار داشت اما من تصور نمی‌کنم که در رابطه با این حادثه ضعف و فتوری در بخش امنیتی نظام جمهوری اسلامی اتفاق افتاده باشد.

وی ادامه داد: ملت ما، نخبگان ما و جریان‌های سیاسی داخل کشور بدانند که آمریکا و اسرائیل نمی‌خواهند این کشور آرامش داشته باشد، چه اینکه شاهد بودیم این حادثه اندکی بعد از تبادل خانمی که در خدمت دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی بود رخ داد و من تصور می‌کنم که صبر کردند تا این مبادله انجام شود و بعد ترور را انجام دهند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز درخصوص نحوه پاسخ‌دهی جمهوری اسلامی نسبت به این حادثه، گفت: من معتقدم که پاسخ ما باید هوشمندانه، قاطعانه و غافلگیرانه باشد یعنی به نحوی باشد که رژیم صهیونیستی غافل شود و ضربه سنگینی را دریافت کند. همینطور حامیان رژیم صهیونیستی بدانند که خون این شهیدان دامن آن‌ها را خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا