خبرفقط خبرمجمع تشخیص مصلحت نظام

گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع در ادامه ی بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، وزیر امور اقتصادی و دارایی میهمان اعضای هیئت عالی نظارت مجمع بود.

دراین نشست آقای فرهاد دژپسند گزارشی از سیاست ها ، رویکرد ها و برنامه های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.
وزیر اقتصاد در تشریح عملکرد این وزارت خانه با بیان اینکه مسوولیت کارگروه های ملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی بر عهده ی وزارت امور اقتصادی و دارایی است ، از اصلاح سیاست گذاری های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی خبر داد.
وی همچنین در خصوص وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود : در بخش دیگر که اصالتا به این وزارت خانه مربوط می شود برنامه ای کلان مشتمل بر دوازده عنوان پروژه ی اساسی طراحی شده و در حال اجرا است .
آقای دژپسند ، طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک، مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت ، توسعه ی بازار سرمایه ، طرح جامع مالیاتی و اصلاح نظام گمرکی را از جمله ی این برنامه ها عنوان کرد و گفت : ارزیابی مستمر و رصد دقیقی از اجرای این برنامه ها برمبنای برش سالیانه انجام می گیرد.

وی در ادامه به برخی از سوالات اعضای هیات عالی نظارت پاسخ داد .
براساس این گزارش ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست جلسه را برعهده داشت ضمن تاکید بر انجام اصلاحات ساختاری وزارت اقتصاد متناسب با اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی افزود : نکته ی اصلی این است که نتایج اقدامات صورت گرفته با انتظاراتی که از اقتصاد مقاومتی داریم فاصله زیادی دارد که باید با تحلیل درست به دنبال علت یابی این‌ مساله باشیم.

وی ماهیت ورود هیات عالی نظارت به بررسی عملکرد دستگاه ها را بهبود بخشی و کمک به تحقق بیشتر اهداف سیاست های کلی و رفع اشکالات موجود بیان کرد.
ادامه بررسی عملکرد وزارت اقتصاد به جلسه آتی هیات عالی نظارت موکول شد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا