خبرمجلس خبرگان رهبری

نشست کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان با وزیر اقتصاد

جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری عصر چهارشنبه سوم خرداد با حضور آیت الله مصباحی مقدم برگزار شد.

کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری، عصر چهارشنبه با حضور دکتر خاندوزی؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در تهران تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که با هدف بررسی و کسب اطلاع اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری از روند اقدامات و راهکارهای اقتصادی دولت در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم در سال «مهار تورم و رشد تولید» تشکیل شده بود، اعضاء با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر دولت برای تحقق شعار سال، دغدغه ها و مطالبات خود مطرح و تسریع در اصلاح برخی عوامل تورم زا را خواستار شدند.

در ادامه وزیر اقتصاد با قدردانی از دغدغه های اعضای کمیسیون، برخی تلاشهای دولت در حوزه اقتصاد و بهبود وضع مهیشتی مردم را تشریح کرد.

وی همچنین از اجرای بسته اقتصادی دولت در راستای کاهش تورم در روزهای آتی خبر داد و گفت: رشد نقدینگی به عنوان یکی از عوامل افزایش تورم روند کاهشی پیدا کرده و دولت با اقدامات دیگری همچون کنترل نرخ ارز، جلوگیری جدی از بی انضباطی مالی به ویژه از سوی بانکهای خصوصی،کنترل قیمت ها و حمایت از بخش تولید، تمام تلاش خود را بکار بسته است تا شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید، تحقق عینی پیدا کند و در زندگی مردم تبلور یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا