جامعه روحانیت مبارزخبرفقط خبر

آیت الله مصباحی مقدم: همکاری بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یک همکاری قدیمی است / مسیر همکاری جامعتین ادامه پیدا کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه انتظار ما این است که بزرگوارانی که مورد اعتماد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قرار گرفته‌اند امکان ادامه راه سلف صالح خود در همکاری با جامعه روحانیت مبارز داشته باشند، گفت: این همکاری در میدان فعالیت‌های سیاسی همچنان که در سایر میدان‌های انقلاب اسلامی وجود دارد ادامه پیدا کند.

آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، ضمن تسلیت ارتحال آیت الله محمد یزدی و تبریک انتخاب رئیس و نواب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار داشت: انتخاب شایسته و خوبی انجام دادند و امیدوارم مسیری که جامعه محترم مدرسین از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون داشته که مسیر حمایت از مواضع حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب بوده را به عنوان یکی از دو بازوی مهم روحانی در کشور ادامه بدهند.

وی افزود: همکاری بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یک همکاری قدیمی هست و از آغاز شکل‌گیری، این دو نهاد روحانی که هر دو نهاد مردمی و انقلابی بوده و هستند با هم همکاری نزدیکی هم در انتخابات خبرگان و خصوصاً در انتخابات ریاست جمهوری داشته‌اند. البته در انتخابات مجلس غالبا جامعه محترم مدرسین ورود نمی‌کنند ولی به صورت کلی از اقداماتی که جامعه روحانیت مبارز داشته حمایت و همراهی کرده‌اند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه ما نشست‌های متعددی را در طول تاریخ همکاری بین دو جامعه داشته‌ایم و در این نشست‌ها سعی بر این بوده که تبادل افکار و مواضع صورت بگیرد و اشتراکات مواضع بین دو جامعه را تقویت کنیم، تصریح کرد: البته یک بیانیه مهم توسط روسای سابق دو جامعه تحت عنوان «منشور اصولگرایی» منتشر شد که هر دو رئیس آن را امضا کردند که البته پس از طی جلسه های متعددی به این بیانیه رسیدیم و مورد استقبال و حمایت همه احزاب و شخصیت‌های جریان انقلابی هم قرار گرفت و مبنایی برای فعالیت‌های سیاسی بعدی شد.

مصباحی مقدم با بیان اینکه الان هم انتظار ما این است که بزرگوارانی که مورد اعتماد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قرار گرفته اند امکان ادامه راه سلف صالح خود در همکاری با جامعه روحانیت مبارز داشته باشند، گفت: امیدواریم این مسیر استمرار پیدا کند چرا که حضرت امام در وصیت نامه شان تاکید فرموده‌اند که روحانیت نباید از سیاست فاصله بگیرد.

وی افزود: یکی از مبانی اصولی حضرت امام این بود که اسلام از سیاست جدایی ندارد و سیاست اسلام، مسلمین و علمای اسلام مبتنی بر اسلام و در چارچوب اسلام است و امام فرمودند که مبادا عرصه سیاست را رها کنید. اتفاقی که در جریان مشروطیت رخ داد که علما پیشتاز انقلاب مشروطیت بودند ولی پس از به ثمر رسیدن انقلاب مشروطیت به مساجد و حوزه‌ها رفتند و میدان سیاست را رها کردند و نتیجه این شد که تربیت‌شدگان غرب روی کار آمدند و منجر به دیکتاتوری رضاخانی شد و این تجربه مبادا تکرار شود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پایان تاکید کرد: من استدعا دارم که این همکاری و حضور در میدان فعالیت‌های سیاسی، همچنان که در سایر میدان‌های انقلاب اسلامی وجود دارد ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا