فقط خبرفقه منابع مالی دولت اسلامی

فقه منابع مالی دولت اسلامی / دولت اسلامی و حمایت از سایر ملت‌های مسلمان و محرومان جهان

تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان برای تببین دولت اسلامی در عصر حاضر و تکالیف و صلاحیت هایی که دارد،  ۱۵ بُرش از کتاب «فقه منابع مالی دولت اسلامی» که به قلم آیت‌الله غلامرضا مصباحی مقدم عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گردآوری شده است را منتشر می‌کند.
حمایت از سایر ملت‌های مسلمان و محرومان جهان
امروز اوضاع جهان در اثرحاکمیت نظام سلطه جهانی و استکبار به زیان ملت‌های مسلمان و در خدمت نظام استکباری است.
با نگاه اجمالی به نقشه جهان به روشنی می‌بینیم که بیشترین مناقشات سیاسی و اختلافات و درگیری‌ها و جنگ‌ها و کشتار‌ها مربوط به سرزمین‌های‌اسلامی است، ظهور پدیده‌هایی مانند طالبان، داعش، گروه‌های تروریستی، تکفیری‌ها، انفجار‌ها در شهر‌ها و ایجاد ناامنی‌ها ناشی از نقشه‌های شوم استکباری و صهیونیستی است، صدای ملت‌های مظلوم چه از ناحیه این گونه گروه‌های تروریستی و چه از ناحیه دولت‌های مجعول وابسته به استکبار که غالباً اقلیت‌هایی هستند که دست نشانده استعماگران‌اند به فریاد کمک طلبی بلند است.
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حمایت از محرومان و مستضعفان را از تکالیف این نظام قرار داده است (مجموعه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ص ۴۲).
بنابراین دولت اسلامی وظیفه دارد از سایر ملت‌های مسلمان و از محرومان جهان حمایت کند.
به علاوه، با کمک به این ملت‌ها آنان نیز به کمک دولت اسلامی بر آمده از جلوی تعدّی و تجاوز نظام‌های سلطه به نظام اسلامی ایران را می‌گیرند و عمق راهبردی دولت وملت ما در برابر بیگانگان قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا