فقط خبر

سخنان اخیر رئیس‌جمهور تعجب‌آور است. اصلا برنامه‌ای ارائه نشده

غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص سخنان اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه دولت حتی یک روز هم در ارائه بودجه به مجلس تاخیر نداشته است،‌ اظهار داشت: من تعجب کردم که این خبر را شنیدم و امیدوارم صحت نداشته باشد.

وی افزود: آخرین مهلت تقدیم لایحه بودجه سال ۹۵ تاریخ ۱۵ آذرماه بوده و البته ارائه برنامه ششم توسعه نیز خیلی زودتر از شهریورماه باید ارائه می‌شد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین تصریح کرد: البته دلیلی برای این تاخیر دارند اینکه «سیاست‌های برنامه ششم توسعه دیر به ما ابلاغ شده لذا ما هم بر اساس آن برنامه را دیرتر به مجلس ارائه دادیم» ولی یقینا برنامه را دولت محترم طی یک سال قبل مقدمات آن را فراهم و تدوین کرد و به انتظار این ننشسته که رهبر معظم انقلاب سیاست‌های برنامه ششم را ابلاغ کنند.

مصباحی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم زمانی برای تطبیق برنامه ششم توسعه در نظر بگیریم تصور می‌کنم زمان یک ماهه برای آن کافی بود که بتوانند برنامه را تطبیق دهند؛ هر چند که زودتر می‌توانستند آن را به مجلس ارائه کنند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: البته آنچه که از سوی دولت ارائه شده برنامه نیست بلکه احکامی جهت باز کردن دست دولت برای اجرای برنامه است. آنچه تحت عنوان برنامه شناخته می‌شود اهداف کلی و کمی، راهبردها، شاخص‌ها و اولویت‌ها است. که این موارد اصلا در مجموعه ارائه شده دولت نیامده بلکه در اسناد پشتیبان آن که ۱۳۰۰ صفحه کتاب است آمد که باید گفت بگرد ای چرخ پیدا کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا