فقط خبرمجمع تشخیص مصلحت نظامکمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام

آیت الله مصباحی مقدم: ایجاد مناطق آزاد تجاری بین ایران و عراق در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: بحث راه‌اندازی چند منطقه آزاد تجاری بین ایران و عراق در دستور کار قرار دارد و در این مجمع در حال بررسی است.

آیت الله غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به مصوبات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت بیان کرد: بحث راه‌اندازی چند منطقه آزاد تجاری بین ایران و عراق در دستور کار قرار دارد و در این مجمع در حال بررسی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت ادامه داد: همسو با تقویت اقتصادی بین دو کشور ایران و عراق مصوباتی که قبلا در مجلس بررسی شده بود هم اینک در کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت  در دستور کار قرار دادیم. طی نشست‌های گذشته مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه آینده برای ایجاد یک یا دو منطقه آزاد تجاری بین ایران و عراق تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی گفت: ایجاد مناطق آزاد تجاری در مناطق کردستان عراق، بخش‌های مابین کردستان و عرب‌نشین عراق و قصرشیرین باعث احیای روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این مناطق می‌شود.  ایجاد این مناطق آزاد تجاری در مرز پردیسان و مرز خسروی مطرح شده است و اگر راه‌اندازی شود امکان سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها و عراقی‌ها در آنجا وجود خواهد داشت و برای گسترش صادرات به کشور عراق مفید خواهد بود.

مصباحی‌مقدم با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد تجاری نتیجه تلاش برای احیای فعالیت‌های اقتصادی بین ایران و عراق است، گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی از لوایح دولت بود و به سرانجام رسیدن تعدادی از منطقه ویژه اقتصادی در دستور بررسی مجمع قرار دارد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا