خبرفقط خبر

آیت‌الله مصباحی مقدم: جوانان بایدبدانند قبل از انقلاب این انگلیس و آمریکا بودند که پادشاه و نخست وزیر ما را انتخاب می‌کردند

آیت‌الله غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به روز ۱۲ فروردین بیان داشت: اصولا نظام اسلامی، مردمی و جمهوری است لذا برای اتکا به مردم، رای و رضایت آنها مهم است و این رضایت حرف اول را می‌زند، به همین خاطر امام راحل نوع نظام را در ابتدای انقلاب به رای مردم گذاشتند. 

وی ادامه داد: در فرودین سال ۵۸، یک همه پرسی از مردم صورت می‌گیرد که شما چه نوع نظامی را می‌خواهید؛ جمهوری اسلامی آری یا نه؟
مصباحی مقدم خاطر نشان کرد: طی این ۴۱ سال گذشته این مبنا یعنی مردمی بودن نظام داوم داشته و باید تا استقرار حکومت امام زمان (عج) نیز ادامه یابد. کم اهمیت ندارد که رهبری نظام توسط مردم انتخاب می‌شود منتها ۲ درجه‌ای یعنی توسط خبرگان منتخب مردم، این نشان دهنده اهمیت مردم در نظام است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه مردمی بودن نظام، دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است، گفت: روز ۱۲ فروردین یکی از مصداق‌های بارز تجلی مردمی بودن نظام است.
وی تصریح کرد: جوانان بایدبدانند قبل از انقلاب این انگلیس و آمریکا بودند که پادشاه و نخست وزیر ما را انتخاب می‌کردند و درارتش ما نفوذ داشتند و ۴۶ هزار مستشار نظامی آمریکایی در ایران حضور داشت؛ الحمدلله همه این‌ها تمام شد و سالهاست این نظام روی پای خود ایستاده است و بر ملت و اراده خویش تکیه کرده است و باید این روند با تلاش جوانان در سال‌های آینده ادامه یابد.
پایان/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا