آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزار میزان، با اشاره به اهمیت کمک نمایندگان مجلس یازدهم به حل مسائل اقتصادی بیان داشت: در این راستا، نمایندگان می‌توانند اگر دولت لایحه‌ای برای مالیات‌های مورد نیازش  ارائه کرد تا درآمد‌های خود را تامین کند، آن را سریع‌ تصویب کنند؛ مخصوصا اگر مالیات بر عایدی سرمایه و نیز بر مجموع درآمد باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی رشد نقدینگی در کشور گرفته شود، افزود: برای نیل به این مهم باید اتکای بودجه به درآمد نفت قطع شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: هم اکنون به دلیل تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا، این درآمد بسیار کاهش یافته است و شاید حدود ۱۰ درصد شود ولی باید از همین مقدار هم اجتناب کرد.
آیت الله مصباحی مقدم اضافه کرد: همچنین نمایندگان منتخب مجلس یازدهم باید توجه داشته باشند که منابع صندوق توسعه تنها برای کمک به بخش خصوصی و تعاونی اختصاص یابد تا کسب و کار این بخش‌ها رشد یابد و به تبع آن نرخ تولید و اشتغال در کشور رونق بگیرد.
وی افزود: یکی از مسائل مهمی که باید مورد توجه نمایندگان منتخب مردم باشد اینکه نباید دائما از منابع صندوق توسعه برداشت و به دولت داده شود تادولت همچنان بزرگ باقی بماند و تعهداتش افزایش یابد.
عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علاوه بر این نمایندگان مجلس یازدهم باید نظارت و رصد کنند دولت  از بانک مرکزی استقراض نکند و تا می‌توانند طرح‌هایی را برای این منظور به تصویب برسانند.
آیت الله مصباحی مقدم  یادآور شد: نمایندگان جدید باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشند که هزینه‌های غیر ضروری دولت کاهش یابد و هزینه‌های ضروری و غیر قابل اجتناب جایگزین آن شود تا دولت مجبور به استقراض از بانک مرکزی و بزرگ کردن پایه پولی نباشد که اگر چنین اتفاقی بیفتد ارزش پول ملی ما تقویت شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه