آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، طی سخنانی درباره مطرح شدن موضوع انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ توسط برخی محافل سیاسی علیرغم فاصله زمانی یکساله تا انتخابات و هم‌چنین وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی برای مردم، اظهار داشت: مطرح شدن بحث انتخابات از الان زود است؛ ما هر دو سال یکبار دو انتخابات داریم و اگر بنا باشد یکسال مانده به انتخابات به استقبال آن برویم یعنی فضای عمومی کشور دائما انتخاباتی و تبلیغاتی است.

وی با تاکید بر اینکه اکنون باید به مسائل اساسی مردم پرداخت، تصریح کرد: الان مجلس یازدهم تشکیل شده و در حال آغاز کار خود است و کمیسیون‌ها را شکل می‌دهد؛ پس از استقرار باید مطالبات و انتظارات مردم خصوصاً درباره مسائل معیشتی را در دستورکار قرار داده و پیگیری کنند. البته نه نگاه سطحی بلکه با نگاه عمقی و نه یک برنامه بسیار کوتاه‌مدت و روزمرگی بلکه باید با برنامه اساسی، عمیق‌تر و فکرشده به این مسائل بپردازند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ورود زوهنگام به انتخابات صحیح نیست، ادامه داد: به طوری که مشکلات را ریشه‌یابی کرده و آن را به صورت ریشه‌ای حل کنند؛ نه اینکه تصور کنند با اتخاذ تصمیمی عاجل مشکل بنیادینی که ما گرفتار آن هستیم مانند مسائل پولی، بانکی، ارزش پول ملی و کسری بودجه دولت خیلی راحت حل می‌شود. باید با دقت و برنامه‌ریزی و با استفاده از نظرات کارشناسی پیگیری و حل بشود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه